Po kilku latach nieobecności do Polski wracają motocykle HYOSUNG. Od października bieżącego roku autoryzowanym przedstawicielem marki w Polsce jest firma MYMOTO Polska sp. z o. o. z Tarnowa. Pierwsze maszyny utrzymane w stylu retro trafiły już do salonów dealerskich w kraju.

Początki marki HYOSUNG sięgają 1978 roku gdy w Korei zostaje założona firma Hyosung Machine Industry. Koreańska marka opanowała sztukę łączenia najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych projektów w celu produkcji wysokiej jakości motocykli, skuterów oraz quadów. Kierowana pasją od ponad 40. lat, marka HYOSUNG stopniowo umacniała swoją pozycję na globalnym rynku stając się rozpoznawalna nie tylko w Korei, ale również na 60. innych rynkach świata.

Południowokoreańska marka na polskim rynku oferowała przed laty użytkownikom cenione na świecie modele o pojemności 650 ccm: ST7, GV650 Aquila, GT650, oraz modele o mniejszych pojemnościach silnika: Exiv 250, GT 125 czy w końcu ciągle poszukiwany na polskim rynku model GV125C Aquila.

Obecnie marka powraca do Polski z motocyklami w stylu amerykańskich bobberów. W bieżącym roku w ofercie pojawił się nowy HYOSUNG GV300S na kat. A2, zaś w 2022 roku na scenie motocyklowej w Polsce planowana jest premiera bliźniaczego modelu HYOSUNG GV125S o pojemności 125 ccm, dla motocyklistów posiadających kat. A1 lub kat. B od co najmniej 3 lat. Oba motocykle choć klasyczne z wyglądu, wyposażone są w nowoczesne silniki V2 (V-Twin 60° ) chłodzone cieczą, generujące moc na poziomie 29,4 KM (dla pojemności 296 ccm) i 14 KM ( dla pojemności 124,7 ccm).
Motocykle można doposażyć w dedykowane akcesoria m.in. jednomiejscowe siedzenie, kufry boczne, skórzaną torbę czy gmole ochronne.

Motocykle posiadają na ternie Polski 3-letnią gwarancję bez limitu kilometrów.

Szczegółowa specyfikacja pojazdów dostępna na www.hyosungmotors.pl